Jesteś tutaj: Start » Blog o drukarkach i laptopach » Jak drukarka do koszulek DTG Epson
Wybieramy najlepszą drukarkę do koszulek
Drukowanie na koszulkach stało się w ostatnim czasie bardzo popularne. Powstał cały szereg przedsiębiorstw oferujących wydruk dowolnego wzoru nawet na pojedynczej koszulce. Taka „ekstrawagancja” ma oczywiście swoją cenę, dlatego zdecydowanie bardziej popularne jest zamawianie całej partii z nieco bardziej uniwersalnym nadrukiem. Z oferty takiej często korzystają członkowie różnego rodzaju grup zorganizowanych (np. kibice drużyn sportowych), którzy z jednej strony chcą się wyróżniać spośród innych, a z drugiej - móc się identyfikować ze swoją „ekipą”.
Zwiększenie popytu na tego rodzaju usługi przynosi ze sobą konieczność zwiększenia mocy produkcyjnych, czyli mówiąc wprost - zakupu kolejnych, bardziej wydajnych drukarek do nadruków. A wybór takiej drukarki nie jest już taką prostą sprawą, głównie dlatego, że zakup nowego urządzenia to wydatek kilku, kilkunastu, a czasem nawet kilkudziesięciu tysięcy euro. Dziś przedstawimy Wam trzy modele urządzeń do drukowania na koszulkach, które powinny sprostać wymaganiom większości potencjalnych użytkowników.
Epson DTG - najlepsze drukarki do nadruków
1. TextJet PLUS - Rozpocznijmy od modelu najpopularniejszego, czyli drukarki TextJet PLUS. Urządzenie to zbudowane jest na bazie drukarki EPSON 4880 i może pochwalić się wieloma zaletami.
- Przede wszystkim posiada dwie pompy, które gwarantują prawidłowe zasilanie głowicy w białą farbę. Dzięki temu nie trzeba czyścić głowicy co 20-30 wydruków - oszczędzamy w ten sposób nie tylko farbę, ale również koszulki, na których to czyszczenie musiałoby się odbywać.
- Kolejną niewątpliwą zaletą jest możliwość wykorzystywania tanich farb z butelek, co znacznie obniża nam koszty eksploatacyjne. Duża szczelność kaset podczas druku zapobiega gęstnieniu, czy nawet zasychaniu farby, a to z kolei pozwala nam nie włączać urządzenia nawet przez 30 dni bez ryzyka uszkodzenia głowicy.
- Istotną cechą tego modelu jest również możliwość pełnej kontroli intensywności białej warstwy nanoszonej na koszulki. Koszt urządzenia to około 11 000 euro.
2. DTG TextJet Echo - Kolejne dwa interesujące modele, czyli DTG TextJet echo i DTG TextJet shorTee kupimy już nieco taniej (odpowiednio ok. 9 500 i ok. 8 000 euro). Posiadają one praktycznie wszystkie zalety drukarki TextJet PLUS - model echo jest uznawany za jej następcę, natomiast shorTee jest po prostu wersją kompaktową (o ile w przypadku drukarek do koszulek można o czymś takim w ogóle mówić). Podstawą modelu TextJet echo jest urządzenie EPSON P800, natomiast modelu TextJet shorTee - EPSON P600.
- Obie drukarki gwarantują niezakłócony przepływ białej farby oraz pozwalają obniżyć koszty eksploatacji dzięki zastosowaniu farby z butelek.
- Pole zadruku w pierwszym modelu ma wymiary 42 x 60 cm, natomiast w shorTee jest ono nieco mniejsze (32 x 45 cm). TextJet shorTee może się z kolei pochwalić lepszą szybkością druku - w ciągu godziny może wykonać 30 zadruków w formacie A4 na jasnych koszulkach, lub 25 wydruków na koszulkach ciemnych, podczas gdy
- TextJet echo pracuje z prędkością 24 zadruki A4/godz. przy jasnych koszulkach i 12 zadruków A4/godz. przy koszulkach ciemnych.
Wszystkie trzy opisane modele urządzeń do drukowania na koszulkach dostarcza jeden producent, co nie znaczy oczywiście, że na rynku nie znajdziemy innych wytwórców tego typu sprzętu. Wydaje się jednak, że drukarki te są jednym z lepszych dostępnych za takie pieniądze i ich zakup wart jest rozważenia.
Jak prawidłowo dbać o drukarkę do nadruków na koszulkach ? link: www.optima-md.pl
Naprawa drukarek do koszulek i profesjonalne wsparcie serwisowe
Certyfikaty
Bestsellery
Nowości
Gwarancja satysfakcji! - 15 lat doświadczenia w branży, wielu zadowolonych klientów